DECA U AKCIJI PROTIV NASILJA

21.11.2017

Kao učesnici projekta "Deca u akciji" učenici naše škole dobili su priliku da juče, u Narodnoj skupštini, povodom Svetskog dana deteta, jasno i glasno iskažu svoje statvove i razmišljanja na temu vršnjačkog nasilja. Zajedno sa učenicima osnovnih i srednjih škola iz čitave Srbije učenici "Tvrđave" iznosili su svoje stavove i predloge mera za sprečavanje, prepoznavanje i reagovanje na nasilje.

Iz Narodne skupštine Srbije se, toga dana, čuo glas dece koja su iskreno govorila o svojim iskustvima na temu vršnjačkog nasilja. Naše učenice 5. razreda Jovana Đermanović i Ana Đilas, "probile su led" i prve za govornicom iznele svoje stavove na ovu temu, dok je za predsedavajućim stolom na skupštinski red i protokol pazila osmakinja iz "Tvrđave" - Teodora Paljić.

 

Poslanici i odrasli danas su slušali zrela i argumentovana izlaganja učenika iz cele Srbije i nadamo se da će prihvatiti predloge i dragocena iskustva ovih mladih ljudi.

Potrebno vam je više informacija?

Zakažite posetu Ocekujemo vas